Letenky Kréta

Díky své poloze vám Kréta zaručí dlouhé, teplé a slunečné sezóny. Oblíbený řecký ostrov Kréta se nachází se Středozemním moři. Chcete se vydat letecky na Krétu? Potřebujete si rezervovat letenky na Krétu předem, nebo uvítáte last minute nabídky na Krétu? Levné letenky Kréta jsou k dostání hlavně pomocí online vyřizování. Jednoduše se doma napojíte na webové stránky s nabídkami letenek a ihned máte přehled i o právě probíhajících akčních cenách.

Na Krétě fungují dvě mezinárodní letiště. Letiště Nikos Kazantzakis se nachází nedaleko města Iraklion. Letiště Daskalogiannis sídlí blízko města Chania.

Letenky Kréta

Na Krétu se můžete vypravit za relaxací u moře, ale i za poznáváním zdejších historických památek. Hornatý ostrov Kréta nabízí mnoho turistických cílů a památek k obdivování. Za vidění stojí slavné Mínojské paláce. Nejstarší z nich se nazývá Faistos. Mezi další patří Kató Zakros, Tilisos a Mallia. Palác Knossos byl kdysi největším palácem minojské civilizace a říká se, kdo ho nenavštívil, nebyl na Krétě. Součástí paláce je 1400 místností. Odtud můžete zavítat například do hlavního města Heraklion. Zastavit se lze v městském trhu a můžete se procházet pěší zónou, která je obklopena různými kavárnami, obchody a tavernami.

K vyhledávaným místům patří také soutěska Samaria, která je nejdelší v Evropě. Zde na vás zapůsobí panenská příroda a mohutné skalní masivy. Čeká vás náročná túra, ale také koupání v křišťálové mořské vodě. Dále si na Krétě prohlédnete první evropský zákoník vytesaný do kamene Górtys, přístav v benátském slohu Rethymno nebo ostrovní pevnost chránící přístav Elounda Spinalóngu.

Kréta má svou typickou vůni, divokost i jistou romantiku. Hodiny můžete trávit na dlouhých písečných plážích, v malebných zálivech nebo v úchvatných horských údolích. Krétu provází mnoho mýtů, které se vám budou připomínat během vaší návštěvy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.