Letenky Brno Londýn – leťte z Brna a ušetříte

Letenky Brno Londýn
Unsplash / Pixabay

Zpáteční letenky Brno Londýn se dají sehnat i za tisíc korun. Odlet je tedy z Brna a přiletíte na letiště Londýn Luton nebo Stansted.

Letenky Brno Londýn Luton

Letiště Luton nebo tedy London Luton Airport se nachází asi 55 km severně od Londýna ve městě Luton, hrabství Bedfordshire a je čtvrtým největším letištěm spadajícím pod Londýn. Větší je jen Heathrow, Gatwick a Stansted. Doprava z Lutonu je zajištěna tramvajovými linkami.

Letenky Brno Londýn Stansted

Letiště Londýn Stansted neboli London Stansted Airport je středně velkým letištěm s jednou přistávací drahou. Sídlí v hrabství Essex asi 40 km severně od Londýna. Provozuje a vlastní ho společnost BAA. Je třetím nejrušnějším letištěm Londýna. Spojení z letiště do centra zajišťují vlaky.

Jak cestovat z a na letiště

Cenově nejvýhodněji vyjde si zakoupit jízdenky v dopředu na www.easybus.co.uk. Ceny začínají na dvou librách a můžete je využít při zakoupení letenek Brno Londýn od Ryanair nebo EasyJet. Pokud letíte s jinou leteckou společností, využijte běžného tarifu místní hromadné dopravy. Taxi vyjde velice draho.

Jak vybrat letenky Brno Londýn?

  • Online na Internetu vyplňte jednoduchý formulář, což je velmi rychlé řešení. Zadáte pouze základní údaje, a to datum a místo odletu a příletu, počet cestujících, požadovanou třídu a pokud chcete i dopravce. To ale nedoporučujeme, jelikož tím si omezujete nabídku letenek a tím i šanci na nejlepší cenu. Aplikace Vám vyhledá ty nejlevnější spoje, které co nejpřesněji odpovídají Vašim požadavkům.
  • Při výběru spoje se řiďte počtem přestupů – čím méně přestupů, tím levnější letenka. Ušetříte totiž na letištních poplatcích a taxách. Čím více přestupů, tím více poplatků. Na druhou stranu zase s přestupy je levnější samotná letenka. Hledejte tedy oblíbený poměr kvalita x cena. Cestování je zdlouhavé, můžete čekat na letišti dlouhé hodiny na další let. Také je s přestupy spojeno větší riziko ztráty zavazadel.
  • Pokud nemáte pevně stanoven datum odletu a příletu a můžete tedy odletět nebo přiletět o několi dní dříve či později, zkoušejte ve formuláři vyplnit datumy i o těchto pár dnů dopředu nebo dozadu. Některé formuláře mají dokonce nabídku +/- několik dní. Přímo se Vám tady zobrazí letenky v určitém časovém úseku a Vy si zakliknete pro Vás tu nejvhodnější variantu. Cena letenky se může den ode dne lišit, proto tímto způsobem lze také ušetřit i několik stovek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *