Jazykové pobyty pro kulturně zaměřené dospělé studenty v nejlepším věku

Jazykové pobyty pro kulturně zaměřené dospělé studenty
MaoNo / Pixabay

Již po několik let je pozorován nový jev – generace dnešních padesátníků má chuť žít aktivním životem. A kromě chuti poznávat nové země, řeč a kulturu jí nechybí ani čas a finanční prostředky.

Na nově vzniklou poptávku reagovaly i naše zahraniční partnerské jazykové školy, které začaly nabízet speciální jazykové programy, určené výhradně pro studenty nad 50 let věku. Jazykové pobyty jsou ušity na míru starším studentům a dovolují jim prožít příjemně strávený čas s duševně mladými a aktivními vrstevníky.

Všichni studenti v těchto programech jsou starší 50 let a pocházejí z mnoha zemí i prostředí. Všechny studenty v těchto programech však spojuje touha po nových zážitcích a poznávání nové řeči a kultury vlastním tempem. V rámci jazykových programů pro studenty 50+ se můžete učit cizí jazyk a zároveň poznávat kulturu země, ve které se tímto jazykem mluví. Proto se program neskládá jen z jazykového kurzu, ale zahrnuje i množství aktivit a výletů, které vám umožní proniknout do zvláštností i každodenních zvyklostí, spojených s kulturou dané země.

Učte se cizí jazyky v zahraničí

Studenti 50+ se mohou například učit anglicky na Maltě, ostrově ve Středozemním moři. Program, který nabízíme pro všechny stupně pokročilosti, se skládá z jazykového kurzu v dopoledních hodinách a pestrého programu aktivit. Ze něj namátkou vybíráme: uvítací společné jídlo, projížďka po přístavu, návštěva hlavního města Valletty, celodenní výlet na ostrov Gozo a další.

Jazykové programy pro studenty v nejlepším věku nabízíme i v Anglii. Například v Londýně, kde je program kombinací jazykového kurzu v dopoledních hodinách a návštěv známých londýnských památek odpoledne. I v Brightonu, který bývá přezdíván „Londýn na moři“, je možné absolvovat podobný program, který je kombinací jazykového kurzu a věku přiměřených aktivit. Pokud vás láká více zelený ostrov Irsko, můžete zvolit program 50+ v Galway, který sestává z jazykového kurzu, výletů a kulturních workshopů. Můžete se ale vydat i za oceán. V Bostonu nabízíme jazykový program 50+, během kterého si budete užívat slavného bostonského „indiánského léta“.

UkyoKatayama / Pixabay

Výuku španělštiny lze spojit s poznáváním této krásné země

Pokud byste se raději učili španělsky, máme pro vás programy 50 + ve Španělsku a v Costa Rice. Barcelona je ideální cíl – dopoledne se budete učit španělsky. Odpoledne budete trávit návštěvami muzeí, prohlídkou barcelonské architektury a o víkendu podniknete celodenní výlet do Costa Brava. Pokud vás láká exotika, vydejte se za španělštinou do Costa Ricy, kde nabízíme programy pro dospělé studenty.

Za čínštinou do Asie

Pokud vás lákají neobvyklé jazyky, můžete se vydat do Číny a získat vhled do asijské kultury. V Šanghaji se můžete účastnit programu pro studenty 50+ , který je kombinací jazykového kurzu a workshopů. Ve volném čase budete objevovat půvabné šanghajské zahrady a večer je na programu například návštěva akrobatické show. V Pekingu se zase formou přednášek seznámíte s čínskou historií a budete podnikat výlety k letnímu paláci, starému trhu a vydáte se i do pekingské opery.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.