Pojištění na cesty se dnes vyplatí sjednat u pojišťovny, která počítá s COVID-19

Na trhu existuje celá řada pojišťovacích produktů, přičemž mezi jedny z nejobvyklejších patří bezpochyby cestovní pojištění. Právě u cestovního pojištění je důležité prozkoumat zejména jeho podmínky. Především v současné době, kdy je zhoršená situace kolem pandemie koronaviru, bychom se měli zaměřit na to, jak k tomuto onemocnění přistupují pojišťovny nabízející cestovní pojištění.

Důležité je krytí rizik spojených s koronavirem

Stále více klientů se v dnešní době ptá, zda je možné se připojistit na COVID-19. Faktem však je, že toto onemocnění by každé dobré cestovní pojištění mělo krýt víceméně již standardně. Třeba taková ERGO pojišťovna nabízí cestovní pojištění s covid 19, kde máte nad rámec pojistných podmínek zaručeno poskytnutí pojistného plnění z léčebných výloh, a to i v těch oblastech, kde české správní orgány doporučily necestovat. Jsou tu samozřejmě určité podmínky, kde především patří, že je potřeba dodržet místní pravidla pro vstup na území cizího státu.

Výjimky z pojištění

Z hlediska cestovního pojištění v souvislosti s koronavirem si dávejte pozor na výjimky, které zpravidla každé pojištění obsahuje. V případě ERGO pojišťovny se pojištění nevztahuje na úhradu nákladů, které souvisí s karanténou či preventivními opatřeními. A to i např. tehdy, pokud by to pro vás znamenalo opožděný návrat do České republiky. Dále se pak pojištění nevztahuje také na úhradu nákladů, které souvisí s omezením pohybu osob u nás nebo v zahraničí a úhradu nákladů na testování na koronavirus.

Nároky v případě karantény v zahraničí

Mnoho klientů také zajímá, co se stane, pokud úřady v zahraničí vyhlásí karanténu. Na co vlastně máte nárok? Také vaše levné cestovní pojištění toho může krýt vcelku hodně. Pokud budete muset zůstat v zahraničí právě v důsledku vyhlášení karantény, máte u ERGO pojišťovny nárok na bezplatné prodloužení cestovního pojištění a také na případné léčebné výlohy a další náklady, které kryje cestovní pojištění.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.