Letenky do Nice

Letenky do Nice
danfador / Pixabay

Francii musíte objevovat kousek po kousku, abyste si ji správně vychutnali. Čeká vás volný víkend? Máte čas a nechce se vám sedět doma? Zaleťte si do Nice za akční ceny letenek. Letenky do Nice se dají sehnat od několika leteckých společností a aktuální ceny vás jistě potěší! Levné letenky do Nice vás dopraví do pátého největšího francouzského města. Je jen na vás, zda strávíte čas ve městě poznáváním památek, zábavou, byznysem nebo vším dohromady.

Nice se vydejte na kopec zvaný Colline du Chateau ve starém městě. Kdysi tady stával hrad, ze kterého jsou dosud vidět zbytky. Z výšky spatříte ohromující výhledy na město Nice, letiště, ale také na  moře nebo na Zátoku andělů.

Na kopci vás oslní také uměle vytvořený vodopád. Přímo pod bývalým hradem se rozprostírá stará část města Nice, kde se tyčí barokní katedrála Sainte Réparate, která byla zasvěcena křesťanské mučednici. Od katedrály se vydejte na tržiště Saleya, olemované stánky a restauracemi, kde uspokojíte mnohé vaše chutě. Z tržiště pokračujte k moři a projdete okolo  budovy opery a na Promenade des Anglais, která vede podél moře až k letišti a lemují ji palmy a honosné paláce.

Cathedrale St Nicolas je spojena s osobou cara Nikolaje Alexandroviče. Kostelu se přezdívá  Ruský kostel a car zde měl kdysi vilu. Po jeho smrti v roce 1865 tady nechala jeho manželka postavit katedrálu na jeho památku. Nice si oblíbí milovníci muzejního umění. Zajít lze hned do několika muzeí. Zajímavé expozice nabízí například muzeum Marca Chagalla, muzeum Henriho Mattisse či muzeum moderního umění.

Náměstí Place Masséna na vás dýchne zvláštní atmosféru, protože je olemováno oranžovými domy s podloubími. Objevíte i fontánu a sedm soch, symbolizující debatu mezi sedmi kontinenty. Dlouhá avenue Jean Médecin přitáhne každého, kdo se zajímá o restaurace, obchodní domy a butiky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.