Poznejte krásy Japonska, nejvlivnější zemí současného turismu

MasashiWakui / Pixabay

Japonsko lze bez přehánění nazvat jednou z nejvlivnějších zemí současného turismu. Jde o zemi, jež se nesmazatelně zapsala do kulturního povědomí milovníků dálek ze všech kontinentů. V jejich očích přitom představuje jak nevyčerpatelnou studnici fascinujících zážitků spojených s jeho barvitou historií, ale zároveň i možnost, jak se z první ruky seznámit s esencí moderního světa jednadvacátého století.

Možná i to je jeden z důvodů, proč se Japonsko nikdy nestalo zemí, která by pod náporem zpohodlnělých výletníků musela bojovat o udržení vlastní specifičnosti. Zdejší život se nikdy neodehrával ve vleku snaživého plnění přání majetných návštěvníků ze zahraničí, ale zároveň se tato země ani její obyvatelé cizincům nikdy neuzavírala. Kdo proto dnes do Japonska přijede vyzbrojen otevřenou myslí a s alespoň minimální porcí respektu k odlišnostem, nemůže odsud odjet nespokojen nebo ve zlém.

Svoji dovolenou pečlivě plánujte

Přemýšlíme-li před odjezdem do této ostrovní země nad tím, kam se to vlastně chystáme odjet, velice záhy zjistíme, že odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. Můžeme mluvit o zemi tisíců chrámů a s typicky japonskou důsledností udržovaných zahrad? Vzpomeneme nejrychlejší příměstské vlaky na světě, jež se sebevědomou nenuceností spojují nejmodernější velkoměsta současnosti? Budeme přemýšlet nad tím, jak se vlastně Japonsko stalo elektronickou velmocí, k níž s úctou vzhlíží celý svět, anebo před sebou uvidíme v mlze utopené vrcholky vysokých hor? Kravaty a poslední výstřelky urban módy, nebo kimona? A takto bychom mohli pokračovat nejspíše donekonečna.

Poznejte krásy Japonska, nejvlivnější zemí současného turismu

Poznejte krásy Japonska, nejvlivnější zemí současného turismu

Jinými slovy, Japonsko se ukazuje být zemí desítek zdánlivě protikladných tváří. Pokud bychom ji chtěli popsat jednou větou, zřejmě nám nezbude než si vypomoci obratem z jednoho britského průvodce, který jej popisuje jako „zemi, která vám připomene, proč jste vlastně začali cestovat.

Bydlení v Japonsku je pro Evropana velmi drahé

Dodejme ještě, že přestože se o Japonsku někdy hovoří jako o snad nejdražším místě pro život, na které lze vůbec na zemi narazit, s trochou úsilí zde návštěvník může s trochou snahy strávit několik týdnů překvapivě levně. Podle zasvěcenců to vyjde zhruba natolik, co návštěva Spojených států, nebo některé ze zemí západní Evropy.

Celé Japonské souostroví tvoří vice než čtyři tisícovky menších ostrovů a ostrůvků, které obklopují čtyři největší, na nichž leží naprostá většina plochy země – Hokkaidó, Honšú, Kjúšú a Šikoku. Jako hlavní ostrov Japonska je obvykle bráno Honšú, na němž také nacházíme jedny z nejdůležitějších měst v zemi – Tokio, Ósaka a Nagoya. Navštívit Tokio, zřejmě svou futurističností vůbec nejdivočejší velkoměsto na Zemi, a zároveň dnešní hlavní město Japonska je samozřejmě naprostou povinností a zároveň skutečným požitkem. Pokud vás během návštěvy tlačí čas, a můžete si pro ni vyhradit pouze týden nebo dva, obvykle se doporučuje, že stačí procestovat právě pouze ostrov Honšú.

Poznejte krásy ostrova Hokkaidó

Patříte-li mezi ty, kdož si žádnou cestu do zahraničí nedovedou představit bez zážitků spojených s objevováním kouzel přírody, zkuste se nicméně vypravit ještě do hornatých částí ostrova Hokkaidó. Známé obrazy nepokořených vrcholků, o nichž jsme se zmínili na začátku, totiž s největší pravděpodobností pochází právě odtud. Mimo romantiky spojené s výhledem na majestátnost zdejších vrchů je Hokkaidó stejně tak místem, kde stojí proslulá horská střediska, jejichž prašan sem každoročně láká vášnivé lyžaře a snowboardisty z celého světa. Za rok zde ho totiž napadá v průměru úctyhodných deset metrů.

cegoh / Pixabay

Sapporo je známo slavnými festivaly

Bez zajímavosti také není ani fakt, že zdejší Sapporo pravidelně hostí nejen slavný Festival sněhu, ale pro našince ještě jeden neméně slibný podnik – Festival piva. Jím obyvatelé Sappora vzdávají hold místnímu pivovarnictví, kterému se zde v celém Japonsku daří nejvíce.

V případě, že se svoji návštěvu Japonska rozhodnete obohatit právě o podobná místa a povyražení v různých koutech země, uděláte nejlépe, pokud budete cestovat vlaky, které se nepochybně staly jedním ze symbolů vyspělosti moderního Japonska, a které tak zde dnes patří k jeho technickým klenotům – dosahují závratné rychlosti více než dvou set třiceti kilometrů, a obvykle jezdí skutečně na čas.

Jinými slovy, Japonsko se ukazuje být zemí desítek zdánlivě protikladných tváří.

Jinými slovy, Japonsko se ukazuje být zemí desítek zdánlivě protikladných tváří.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *