Španělsko, Řecko či Itálie? Vybíráme letní dovolenou

wpaczocha / Pixabay

Pokud se chystáte na letní dovolenou, možná jste se rozhodovali právě mezi těmito zeměmi. Dovolená v Chorvatsku je logicky na prvním místě. V letních měsících právě do této bývalé země Jugoslávie míří nejvíce českých turistů. Od června do září nenajdete v žádné jiné evropské zemi tolik Čechů. Dovolená slibuje skvělé koupání, kvalitní hotely a velký výběr špičkových destinací. Služby pro turisty jsou zde dlouhodobě na velmi vysoké úrovni. Však se do většiny destinací jezdí desítky let.

Po Chorvatsko už je pořadí nejoblíbenějších cílů českých turistů těsnější. Vzhledem ke stávkám nejenom v dopravě letos lehce ztratila dovolená Řecko. Situace se však lepší den ode dne a pokles bude nejspíš nakonec velmi malý. Přeci jen, dovolená Řecko nabízí tolik možností, že by si je český turista nemohl nechat ujít. Vydat se na pevninu či na ostrovy Rhodos, Kréta, Kos a Lesbos je vynikající nápad pro rodinnou dovolenou.

moorpheus / Pixabay

Itálie nabízí nejen krásné pláže

Zapomenout bychom ve výčtu zemí rozhodně neměli na Itálii. Časy, kdy se hromadně jezdilo do letoviska Bibione, jsou sice již dávno pryč. To však vůbec nevadí. Dovolená v Itálii nabízí mnohem víc. Vydat se můžete třeba až na samý jih země, kde jsou nejkrásnější pláže a méně turistů. Ti se soustředí především v severních částech Itálie. Dovolená Itálie, to je nejenom kopání, ale také spousta památek a gurmánských zážitků. Ochutnat něco z italské kuchyně ve Florencii, Benátkách či samotném Říme – ti je ten pravý zážitek!

O Španělsku se zmiňujeme až na čtvrtém místě, ale to rozhodně nekoresponduje s atraktivitou země pro české turisty. Dovolená ve Španělsku představuje příjemné koupání na nekonečných plážích východní části země. Tuzemští turisté však již začali objevovat i jih země. Sem je to sice přeci jen o poznání dál, ale určitě se vyplatí si prodloužit cestování. Většina turistů dnes už stejně do země létá, takže to není žádný problém. Dovolená Vám přinese vedle báječného koupání také mnoho dalších zážitků. Památky, fotbal, víno či býčí zápasy. Co preferujete při výběru zájezdu vy?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.