Letenky do Sydney

Letenky do Sydney
pattyjansen / Pixabay

Vyletět si do Austrálie je touhou mnoha lidí a věřte, že to není tak nedosažitelné v době, kdy se dají sehnat levné letenky do Sydney. Levné letenky do Sydney vám umožní se ocitnout před jednou z nejznámějších australských budov – Operou v Sydney. Sydney je nejrozlehlejším a zároveň nejlidnatějším australským městem. Hlavní město Nového jižního Walesu najdete na severovýchodním pobřeží Tasmanova moře.

Letenky do Sydney

Turistům a surfařům jsou k dispozici četné pláže. Jedná se hlavně o Bondi Beach, Tamarama Beach, Bronte Beach nebo Coogee Beach, Manly Beach. K zábavě zve na východním břehu Lavender Bay Luna Park s horskou dráhou. Homebush Bay je místem, kde najdete velký Sydney Olympic Park. Areál se sportovními městečky stvořil domov pro sportovce během Letních olympijských her v roce 2000 a také v následujícím roce pro Paralympijské hry. Dnes se tady konají různé kulturní a sportovní akce.

Sydney Opera House má pět sálů, kam spadá také koncertní sál, opera a divadlo. Sídlí zde  Opera Australia a Sydney Symphony Orchestra. Od roku 2007 je Opera zapsána do světového dědictví UNESCO. Centrem zábavy okolí Darling Harbouru. Kromě jiného zde najdete Sega-World-Park nebo Panasonic IMAX Theatre s největším promítacím plátnem na světě – o šířce 36 m a šířce 25 m. K vidění jsou Čínské zahrady, Muzeum lodní dopravy a za objevování stojí také Sydney Aquarium, kde mají prosklené tunely.

Muzea a galerie v Sydney

Art Gallery of New South Wales se nachází na západním konci Botanických zahrad. Podívat se tady dá na umělecká díla z období gotiky až po současnost. Místo je tedy hlavně pro sbírky australského umění z 19. a 20. století a pro výstavu Yiribana – stálou výstavu umění Aboriginců a ostrovanů pocházejících z Torresova průlivu v Austrálii. Australian Museum najdete na William Street. Jedná se o muzeum přírody. V bývalé ubytovně vězňů Hyde Park Barracks je otevřeno muzeum sociální historie.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.