Letenky do Perthu

Letenky do Perthu
arjanna / Pixabay

Do hlavního města australského svazového státu Západní Austrálie se můžete pohodlně dostat letecky. Zajímají vás levné letenky do Perthu? Zkuste akční nabídky s bezva cenami a objednejte si je klidně už nyní! Perth je oblíbeným cílem turistů, kteří milují zdejší nádherné písčité pláže.

Moderní centrum vyplňují četné mrakodrapy, s výškou i přes 300 m. Bohatství města ovlivnila naleziště nerostného bohatství. Perth obklopují takřka samé vyprahlé pouště. V Perthu najdete své oázy klidu, tedy městské parky, kam se skutečně dá uchýlit před ruchem velkoměsta. King´s Park najdete u obchodního centra města a je odtud pěkný výhled na celé město i na zákruty řeky Swan River. Stirlingovy zahrady jsou dalším parkem a leží nedaleko historické budovy soudu.

Letenky do Perthu

Samotný Perth neleží přímo na pobřeží oceánu, ale dotýkají se ho jednotlivá předměstí. Hodně se zde provozují vodní sporty, zejména jachting. Australané si hodně užívají na plážích. K velmi populárním patří Cottesloe Beach, kde se lze koupat, či zabývat surfováním nebo šnorchlováním. Scarborough Beach se též řadí mezi vyhledávané pláže a žije se zde i během noci. Z klidnějších lokalit se uvelebte třeba na plážích Floreat Beach nebo City Beach.

Pokud si do Perthu vyjedete za historickými památkami, nenajdete jich mnoho. Většinou jde o veřejné budovy z let 1830 – 1900. Mezi nimi jde o radnici a sídlo guvernéra. Jedna historická budova byla z věznice přeměněna na sídlo Západoaustralského muzea. Western Australian Maritime Museum nabízí sbírky zaměřené na rybářství, Indický oceán, řeku Swan, námořní obranu a mnoho jiného.

V Perthu můžete navštívit velké akvárium Underwater World, kde se chovají také některé druhy velryb. Zábavní park Adventure World Theme Park je určen pro všechny milovníky adrenalinových akcí a atrakcí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *