Letenky do Melbourne

Australské město Melbourne najdete na březích řeky Yarra river. Jih města omývá zátoka Port Phillip. V Melbourne se vyskytuje mnoho parků a zahrad, proto se městu říká „Australské zahradní město“. Ve městě však spatříte i mnoho moderních staveb a mrakodrapy. Koupit letenku do Melbourne budete potřebovat třeba na přelomu ledna a února, kdy se každoročně v Melbourne Parku koná první tenisový grandslam sezóny Australian Open. Letenky do Melbourne mají mnoho výhod – získáte ji za akční cenu, rychle a ve vybraném termínu. Možno si ji zajistit i s dostatečným předstihem.

Letenky do Melbourne

St. Kilda je jednou z velice známých čtvrtí města, kam míří mnoho turistů. Jsou tady pěkné pláže, různé umělecké a hudební akce, lunapark a rušný noční život. Proslulý je každoroční St. Kilda festival.

Královská botanická zahrada stojí v centru města a má rozlohu okolo 36 hektarů. Na její ploše se nachází okolo deseti tisíc různých druhů rostlin z celého světa. Královská zahrada je poměrně klidným místem, kde se dá dobře relaxovat. Aktivní odpočinek můžete provozovat v parcích Carlton Gardens nebo Flagstaff Gardens. Jestliže zajdete do Fitzroy Gardens, můžete tady obdivovat slavnou chatrč kapitána Cooka, která byla do zahrady převezena už v 19. století a interiér obsahuje dobové předměty.

Muzeum imigrace přiblíží celou historii Austrálie na základě osudů lidí, kteří sem během let  přijížděli začínat nový život. Vidět můžete interiéry různě starých lodí. Můžete porovnávat luxusní i bídné kabiny. V muzeu mají například interiér plachetnice z roku 1840, parník z roku 1900 či kabinu velké zaoceánské lodi z roku 1950. Z dalších muzeí je zajímavé Melbourne Museum zaměřené na kulturu a přírodu ve státě Victoria. Dále pak technické muzeum Scienceworks nebo komplex Royal Exhibition určený k mnoha dočasným výstavám.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.