Letenky Okinawa

Letenky Okinawa využijí příznivci bojového umění
falco / Pixabay

Japonsko je pro mnohé záhadnou zemí, kam se stojí za to podívat. Můžete objevovat moderní i hodně starou tvář země. Letenky Okinawa vás přenesou na japonský ostrov, který je největším ostrovem v souostroví Rjúkjú. Letenky do Asie poskytují mnoho míst k návštěvě, letenky Okinawa pořídíte rovněž levně a online cestou – stačí si vybrat podle vlastních představ.

Severní část ostrova Okinawa má řídké osídlení, ale jih naopak nepostrádá hojnou populaci.

Letenky Okinawa

V Okinawě panuje subtropické podnebí a sever ostrova pokrývá hustý prales. Při rezervaci letenky pamatujte na to, že zdejší každoroční období dešťů má začátek koncem jara. Levná letenka Okinawa vám pomůže se dostat na místo, kde během let 1429 až 1879 bylo centrum království Rjúkjú. V tomto čase se na ostrově budovaly pevnosti, známé jako gusuku. Na ostrově z nich zůstaly už jenom ruiny šesti pevností, které byly v roce 2000 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zajímavostí je, že ostrov byl dobyt v bitvě o Okinawu roku 1945 americkými vojsky a k navrácení ostrova Japonsku došlo až v roce 1972. I v současné sobě tady sídlí americká letecká základna Kadena a jiné základny nejen americké armády, ale také námořnictva a námořní pěchoty.

Letenky Okinawa využijí příznivci bojového umění karate-dó, protože Okinawa je jeho kolébkou. V oblasti Okinawa je dobré celoroční potápění. Na Okinawě můžete obdivovat jedny z největších korálových míst na světě. V souostroví se nachází 160 velkých a malých ostrovů. Voda a přírodní prostředí se v jednotlivých lokalitách od sebe trochu odlišují, což je plusem pro potápění a potápěči se mohou spolehnout na atraktivní prostředí. Na Okinawě se vám zalíbí skutečně pestrý podvodní život. Dívat se lze na malé korálové ryby, ale i větší až největší pelagické ryby. Nebudou chybět delfíni, žraloci, napoleoni a mnohé jiné. Potápět se lze i k vrakům vojenských lodí z druhé světové války.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.