Letenky Káhira

Letenky Kahira
LoggaWiggler / Pixabay

Hlavní město Egypta je zároveň nejlidnatějším městem v Africe. Samotné město má přes osm miliónů obyvatel, ale určitě se sem každoročně vejdou davy turistů, kteří si nenechají ujít toto zajímavé město. Káhiru najdete v severovýchodní části Egypta u pravého břehu Nilu, hned před jižním okrajem  delty Nilu. Letenky Káhira vás dopraví na místo, kde najdete velmi staré části města, ale na druhou stranu i moderní mrakodrapy. Ke Káhiře se řadí nilské ostrovy Róda a Gezíra. Protější západní břeh s Káhirou odhaluje Gízu a na okraji se nachází pyramidy proslulé po celém světě.

Letenky Káhira

Levné letenky Káhira pořídíte pohodlně online způsobem, jednoduše zadáte potřebné údaje a brzy máte zajištěné letenky v požadovaném termínu. Do Káhiry většina lidí jezdí za poznáváním památek – a jsou opravdu až neskutečně staré.

Památky Káhiry

Nejslavnější káhirská mešita Al-Azhar byla založena už v roce 970, o několik let později se při mešitě založila  univerzita – druhá nejstarší a dosud fungující. Dnes se zde studuje a vykládá islám, islámské právo a klasická arabština.

Pevnost Citadela se rozléhá nedaleko úpatí kopce Mukkatám. Součástí pevnosti je Alabastrová mešita, kde je pohřben její zakladatel Muhammad Alí. Dále lze spatřit věž s hodinami, které M. Ali dostal v roce 1846 od francouzského krále Ludvík-Filip I. Obdivovat se zde dají i jiné památky – mešita sultána an-Násira Muhammada, mamlúcká stavba na Citadele, mešita Sulejmána Nádherného. Bývalý harém je nyní prostorem pro egyptské národní vojenské muzeum, kde mají expozice věnované vojenským dějinám Egypta od faraónů až po vládu  prezidenta Mubaraka.

Egyptské muzeum má rozsáhlou sbírku staroegyptských památek, které jsou rozmístěny ve více než padesáti místnostech. Je jasné, že turista by tu mohl trávit hodně času, než by se dobral k aspoň letmému okouknutí všech cca 130 tisíc různých exponátů. Zajímavou součástí sbírek jsou poklady z Tutanchamonova hrobu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *