Letenky do Nairobi

Letenky do Nairobi vás dopraví do moderního města
ericdeluca / Pixabay

Hlavní město Keni – Nairobi je zároveň největším městem v tomto státě a leží v jihozápadní části země. Mezinárodní letiště Joma Kenyatty se řadí k nejdůležitějším leteckým uzlům východní Afriky. Letenky do Nairobi vás dopraví do moderního města, kde má nejvyšší budova nahoře létající talíř – jde o Konferenční centrum Kenyatta. Čekají na vás luxusní hotely, různá kasína, restaurace, ale také jiné zážitky. Ochutnat můžete hlavně speciality ze svahilské a etiopské kuchyně, ale klidně i nějakou jinou lahodu z různých světových kuchyní.

Letenky do Nairobi

Hlavní město Nairobi leží v nadmořské výšce 1661 m n. m. a patří k nejmodernějším městům afrického kontinentu. Africké velkoměsto Nairobi najdete v nádherné zvlněné krajině s rozlehlými savanami, bujnými zelenými lesy a políčky. Žádné extra historické památky zde nehledejte, kromě několika budov z koloniálních časů. Město je plné moderních budov, luxusních vil, sídel světových společností, rezidentských čtvrtí, ale samozřejmě nechybí ani čtvrti chudinské. Nairobi je samo o sobě považováno jako nebezpečné město. Turistům se nedoporučuje během noci vycházet mimo hotel.

Kdo se vypraví do Nairobi nesmí opomenout návštěvu Národního parku Nairobi o rozloze 117 km2. Park ve vás vzbudí dojem zoologické zahrady umístěné na travnatých savanách s akáciemi. Během prohlídky spatříte gepardy, buvoly, černé nosorožce, levharty, lvy, Thomsonovy gazely, hrochy, pštrosy nebo různé druhy ptactva.

Národní muzeum představuje svým návštěvníkům archeologické a etnografické sbírky. Nejde o extra velké expozice, ale objevíte tady mnoho zajímavých informací před o kultuře a přírodě Keni. Muzeum obsahuje velice obsáhlou ornitologickou sbírku o tisících druhů ptáků. Rozmanitost keňské kultury poznáte díky etnografické expozici. Nechybí zde obrazy keňských kmenů od Joy Adamsové, která proslula příběhem o lvici Else.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.