Letenky Atlanta

Letenky Atlanta
ThePixelman / Pixabay

Hlavní město amerického státu Georgia Atlanta se nachází v subtropickém pásmu, kde se občas vyskytují tornáda. Ale obecně si na počasí v Atlantě nebudete stěžovat, protože ani během zimy se teplota nedostává pod nulu. Letenky Atlanta seženete bez problémů, protože zde najdete největší letiště na světě, tudíž sem létá mnoho leteckých společností. Koupit letenku do Atlanty můžete koupit levně a navíc velmi rychle díky online službám. Atlantské letiště se jmenuje Hartsfield-Jackson International Airport a během jednoho roku přepraví nejvíce pasažérů z nejrozmanitějších koutů světa. Do Atlanty se snadno dostanete i přímou linkou z Prahy.

Letenky Atlanta

V Atlantě se také konaly Olympijské hry v roce 1996. V centru města stojí velký olympijský park – Centennial Olympic Park. Dříve se jednalo o polo zbořené místo, kam skoro nikdo nechodil a po stvoření parku vzniklo zajímavé místo o rozloze 21 akrů.

Atlanta – to jsou mrakodrapy v centru města, četné restaurace, bary, obchody a sídla továren a světoznámých značek. Během prohlídky Atlanty se vydejte po nejznámější ulici Peachtree Street, kde lze spatřit typickou architekturu ze začátku 2. poloviny 20. století. vypravte se do zdejšího akvária, kde si lze prohlížet obrovské mořské živočichy. Zajít můžete k hrobce Martina Luthera Kinga nebo do několika muzeí se zajímavými expozicemi.

Jestliže milujete objevování nejúžasnějších výhledů světa, zkuste výhled i na Atlantu – a to z vrcholu Stone Mountain, odkud je prý hodně pěkný výhled. Jedná se o největší samostatně stojící žulovou skálu světa. Na vrchol se dostanete pěšky nebo lanovkou. Doporučuje se výlet v podvečer, když se rozsvěcí ve městě světla. Dalším místem pro pěkný výhled je z otočné restaurace, kterou najdete v 70. patře hotelu Peachtree Plaza. Váš zrak může odtud zaznamenat pohoří Blue Ridge Mountains. Do restaurace se dostanete proskleným tubusem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *