Letenky do Johannesburgu

Letenky do Johannesburgu
misio / Pixabay

Největší jihoafrické město Johannesburg je přezdívané „městem zlata“, proto není divu, že se sem za roky jeho existence usídlilo několik miliónů obyvatel. Nouze není o turisty. Proč sem turisté jezdí? Každý má své důvody, někdo prchá a hledá azyl, druhý si chce prohlédnout na vlastní oči zdejší zvlášnosti a kdosi další věří, že ukořistí trochu zlatého bohatství z ložisek, které se nacházejí pod městem. Přes polovinou zlatých dolů pod městem je však již uzavřena. Kdo si obstará letenky do Johannesburgu, přesvědčí se o tom, jak se rád krajiny a struktura města změnily díky mnohým dolům.

Letenky do Johannesburgu

Koupit letenku do Johannesburgu není problém, stačí využít online služeb a brzy ji budete mít k dispozici. Větší část velkých leteckých společností létá na mezinárodní letiště, nacházející se jihovýchodně od Johannesburgu. Na tomto koutku země najdete město, kde se míchá africká i evropská kultura. Neujde vám ani fakt, že Johannesburg je oprávněně nazýván jako světové centrum kriminality. Ale nedejte se úplně polapit špatnou pověstí a zkuste zajít například do některého z muzeí – nabízí se Muzeum výtvarného umění, Muzeum piva a Muzeum Nelsona Mandely. University of Witwatersrand vystavuje sbírky afrického řezbářství a rituálních předmětů. Muzeum Africa vás seznámí s historií obyvatel a samotného města Johannesburg.

Prohlédnout si lze skleněný mrakodrap Stock Exchange – největší finanční středisko v zemi a nedalekou budovu Diamond Building s průčelím v podobě broušeného diamantu.

Zajímavá bude návštěva johannesburské zoologické zahrady. U města se nacházejí různé archeologické oblasti, kde mají k vidění vykopávky s kosterními pravěkými nálezy. Nicméně se doporučuje nechodit nikde o samotě a vůbec ne během noci. Za památkami se vydávejte v organizovaných skupinkách a své cennosti raději nechte v hotelu, kde se ubytujete.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.