Letenky Bangkok

Letenky Bangkok
takeshiiiit / Pixabay

Hlavní město Thajska – Bangkok, je zároveň nejlidnatějším městem v této asijské zemi. Bangkok si vysloužil přezdívku “Benátky Východu” – rozkládá se na naplavených březích řeky Chao Phraya, jde jenom o několik kilometrů nad ústím řeky do Thajského zálivu. V Bankgkoku se setkáte s mnoha turisty ze všech koutů světa. Město je sem láká na středověké i moderní památky. Ocitnete se na místě, kde se uctívají starodávné tradice a následně zase ve středu, kde žije západní kultura a nejmodernější obchody. Velkoměsto Bangkok je lákadlem pro každého, protože každý tady najde něco, co ho upoutá.

Koupit letenku do Bangkoku není dnes žádný problém. Pokud ji potřebujete získat rychle a navíc ještě levně, můžete využít online rezervace. Letenky Bangkok jsou k dispozici i za výhodné ceny, což se bude líbit hlavně lidem, kterým nevadí se sbalit na poslední chvíli. Bangkok rozhodně stojí za alespoň několikadenní prozkoumání.

Času většinou nemá v Bangkoku nikdo nazbyt, proto se vytvořil základní okruh, který absolvuje většina turistů. Jedná se o návštěvu míst: Královský palác, Wat Phra Kaeo, Wat Pho, Wat Traimit, Wat Arun a také o projížďku po řece.

Královský park krále Ramy IX. nabízí k prohlížení velkou botanickou zahradu a uměle vytvořený vodopád o výšce osm metrů. Pro relaxaci se báječně hodí prostor ZOO Dusit, Lumphini park či park plný atrakcí Dream World.

Vypravit se můžete do nedaleké Ayutthayi, kde najdete rozvaliny bývalého hlavního města. Úžasně vypadá orientálně barvitý plovoucí trh Damnoen Sadduak, Nakhon Pathom s největší pagodou na světě či královské letní sídlo Bang Pa In. Bangkok to je pět stoek chrámů a svatyní, 88 kostelů a 200 mešit. Nechybí zde stovky tržnic, obchodních domů a supermarketů, kde najdete vše potřebné či něco pro radost. V Bangkoku se prohánějí tisíce tříkolových motorových rikš – ťuk ťuků, což bude jistě super zážitkem v podobě netradičního dopravního prostředku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *