Letenky Palma de Mallorca

Letenky Palma de Mallorca
cocoparisienne / Pixabay

Palma de Mallorca je přístavem na turisticky vyhledávaném ostrově Mallorca ve Středozemním moři. Město najdete na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Letiště Son Sant Joan najdete blízko Palma de Mallorcy a můžete si ho zařadit mezi nejvytíženější v Evropě. Letenky Palma de Mallorca jsou velice žádané a je dobré si je zajistit s dostatečným předstihem. Akční nabídky letenek Palma de Mallorca si můžete ohlídat online a jakmile si vyberete, je možné si je rovnou objednat, vyřídit a zaplatit.

Letenky Palma de Mallorca vás přenesou do města, kde tvoří dominantu historické části okolí rušného Plaça Espanyol. Nedaleko přístavu stojí velká gotická katedrála. V katedrále můžete obdivovat jednu z největších skleněných vitráží na světě – kruhové okno vyrobené z 1 236 kousků barevného skla. K zajímavostem  Ve městě se také nachází nejstarší olivovník na Mallorce. Mezi nejnavštěvovanější místa se řadí katedrála La Seu, Parc de la Mar a moc pěkný palác Palau de l’Almudaina. Starobylý palác Almundaina byl postaven za časů maurské okupace a v pozdějších letech se o přestavbu postarali křesťanští králové.

Centrum města tvoří náměstí Placa Major, kde stojí i radnice. Palma de Mallorca nabízí spoustu míst k atraktivním nákupům, kromě jiného můžete nakupovat na pěší zóně Carrer de Jaume II. Palma de Mallorca znamená i rušný noční život. Doporučují se hlavně čtvrti Sa Llotja, El Terreno a Passeig Marìtim. Tancovat a bavit se dá třeba celou noc a pak si můžete odpočívat pod palmami.

Palma de Mallorca – to jsou nádherné pláže a koupání v moři. K nejpopulárnějším plážím patří Platja de Palma ve východní části zálivu, kde se rozprostírá mezi městskou částí Can Pastilla a S’Arenalem. Po celé pláži objevíte plážové bary s občerstvením. Nedaleko Riu Center lze zajít do známé „pivní ulice“ s mnoha druhy hospod, barů a jiných zábavných podniků.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *