Výlet letecky do Barcelony

letecky do Barcelony
jarmoluk / Pixabay

Začátkem roku mnozí z vás přemýšlejí, kam se letos vydají na cesty – poznávat nové kraje, lidi, kulturu i památky. Cestovní kanceláře lákají právě teď své klienty množstvím slev pro všechny věkové kategorie a nabízejí možnost cestovat letecky do Barcelony. Do doby zasloužených dovolených a letních prázdnin však uplyne ještě spousta času. Abyste si během toho čekání dopřáli alespoň nějaký cestovatelský zážitek , tak bych vás ráda pozvala na jarní víkend do španělské Barcelony.

Barcelona je úžasným katalánským městem, které si velmi rychle získá Vaše sympatie. Ať už svou architektonickou jedinečností nebo přátelskou atmosférou, která vás bude provázet na každém kroku. S téměř 3 mil. obyvatel je druhým největším městem Španělska.

Barcelona – to jsou především díla slavného architekta Antonia Gaudího. V množství staveb se mísí secese, modernismus, motivy z živé přírody, španělský orient a výrazné barvy. Většina z nás si pamatuje na to, že byla Barcelona také dějištěm olympijských her v roce 1992. Zajímavých míst zde můžete navštívit bezpočet – nabízím pár tipů na ty nejzajímavější:

Sagrada Família
Sagrada Família – Chrám Svatá rodina patří k architektonickým unikátům a dodnes také k nejstarším staveništím na světě. Tuto kontroverzní stavbu začal slavný architekt Gaudí stavět roku 1882 a podílel se na řízení stavby skoro 40 let. Na první pohled vás zaujme osm 115 m vysokých věží. Dnes stojí dostavěná dvě průčelí – každé po čtyřech věžích, ale jinak odlišná. Věže obou průčelí jsou přístupné. Z obou uvidíme fantastické výhledy na město i na samotnou stavbu. Mistr Gaudí na tuto stavbu nikdy neměl žádný podrobný projekt – i po jeho smrti v roce 1926 práce nadále pokračují, a to hlavně díky sbírkám, sponzorům a turistům. Přepokládá se, že tento skvost bude možná dokončen až za několik desítek let.

Chrám najdete mezi dvěma parky severovýchodně od centra mezi ulicemi C. de Provenca a C. de Mallorca, zastávka metra Sagrada Família je přímo u chrámu.

Museu Picasso
Proslulé Picassovo museum můžete navštívit na Montcada street v krásném starém paláci. Stálá expozice mapuje dobu dětství a studií, kdy také žil přímo v Barceloně, dále jeho vývoj a mladé experimentování s avantgardními směry. Také několik maleb z modrého období a studie vedoucí ke kubismu, jak ho od Picassa nejlépe známe. Závěr výstavy nabízí sadu pozdních děl a také několik Picassových váz a keramických talířů.

Magická fontána Montjuic
Fontána byla postavena při příležitosti světové výstavy Expo v Barceloně v roce 1929. Fontána je přes rok plně funkční a vždy o víkendu večer (po setmění) nabízí velkolepou a efektní podívanou – hru světla, hudby a vodu hrající tisíci barvami.

Hard Rock Café
Hudební fanoušci se určitě potěší návštěvou tohoto unikátního hudebního klubu a kavárny s fantastickým interiérem, který najdete na Plaza Catalunya hned vedle třídy La Rambla. Rockeři si jistě rádi prohlédnou množství zarámovaných kytar a kostýmů největších hvězd populární scény. V obchodě si můžete zakoupit trička a suvenýry Hard Rock.

Stadion Camp Nou (Nou Camp)
Pánové (a zavilí fotbaloví fanoušci zvláště) si určitě nenechají ujít tuto velkou lahůdku – největší fotbalový stadion v Evropě. Sportovní svatostánek se rozkládá na ploše 55.000 m2 a pojme 98.000 diváků. Zahrát si na Nou Campu je snem snad každého fotbalisty na světě. Navštívit můžete také museum, mapující historii klubu, stavbu stadionu a sbírku klubových trofejí. Obchod se suvenýry potěší fanoušky, kteří zde seženou s logem FC Barcelona téměř cokoli.

Nou Camp není jenom fotbalovým stadionem. Stadion hostil celou řadu osobností (např. papeže Jana Pavla II.) a odehrálo se zde mnoho pěveckých koncertů. Tu čest zde vystupovat měli Bruce Springsteen, Michael Jackson, Julio Iglesias, Sting, Luciano Pavarotti, Jose Carreras, Plácido Domingo, skupina U2 a mnozí další.

Torre Agbar
Mrakodrap Torre Agbar je novodobou dominantou města. Z mnoha míst je dobře viditelný a monumentálnost rozhodně není to, co budově chybí. Prostě – mnozí stavbu obdivují a jiní zatracují a považují ji jen za „největší vibrátor světa“ – ale to už se u nových staveb stává.

Flamenco
Večer možná dostanete chuť posedět v lepší restauraci při dobrém vínku, okusit speciality španělské kuchyně a přitom se ještě pobavit. Doporučuji proto představení tradičního španělského tance – flamenca. Tento tanec je velice populární a jeho představení bývají velkým zážitkem na který se nezapomíná.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.