Letenky Soul

Letenky Soul
v2killer7603 / Pixabay

Hlavní město Jižní Koreje Soul je vám nejspíše povědomé, protože se tady v roce 1988 konaly letní olympijské hry a další významnou událostí bylo mistrovství světa ve fotbale v roce 2002.

Nejlidnatějším městem Koreje protéká řeka Hangang. V Soulu žije více než deset miliónů obyvatel. V případě, že se chystáte do Soulu, můžete si snadno koupit letenky Soul online. Letenky Soul jsou dostupné i za akční ceny, stačí se podívat na nabídku letenek v určitých termínech a uvidíte, co je pro vás nejvýhodnější. V Soulu mají dvě letiště – Inčchon a Gimpo.

Nejlevnější letenky Soul vás dopraví do města, kde se rozhodně nebudete nudit. Televizní věž je známá pod pojmenováním Soul Tower či Namsan Tower. Věž vznikla v centru Soulu už v roce 1969. Byla postavena na hoře Namsan o výšce 236 m od základů a s vrcholem ve 483 metrech nadmořské výšky. Nejvyšší bod města byl pro veřejnost otevřen roku 1980. Soul TV věž slouží jako vysílač a zároveň jako rozhledna. Na poslední vyhlídkové plošině (čtvrté) si lze zajít do otočné restaurace, s frekvencí otočení jednou za 48 minut. Během večera svítí modře.

Kjongbokkung – Gyeongbokgung Palace – představuje královský palác, nacházející se v severní části Soulu. Za svou existenci si prošel přestavbami a stal se největším palácem vybudovaným dynastií Čoson. Od začátku 20. století se palác stále rekonstruuje do původní podoby. K dalším palácovým skvostům se řadí Čchangdokkung – Changdeok Palace, který najdete v parku Jongno-gu.palác postavila dynastie Čoson. V současnosti zde existuje třináct původních budov a 28 pavilónů.

Olympijský park si zajděte prohlédnout do Songpa-gu, Bangi-dong. Zdejší olympijská hala byla roku 2011 přebudována na koncertní síň pro různé umělce. Centrum nakupování a módy je známé jako čtvrť Mjong-dong s obchodními domy, restauracemi, bary, kiny, galeriemi…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *