Letenky do Bruselu

letenky do Bruselu
JoaquinAranoa / Pixabay

Chcete se dostat do hlavního belgického města letecky? Zajímáte se o levné letenky do Bruselu a nejbližší termíny leteckého spojení? Akční nabídky cen na letenky do Bruselu jsou možné kdykoliv! Rezervaci uskutečníte pohodlně online a vyletět můžete klidně už zítra, pokud budou volné termíny.

Brusel můžete znát především jako sídlo různých institucí EU. Ovšem pokud zrovna neprahnete po oficiální návštěvě některého úřadu Evropské Unie, můžete se vypravit do města i za mnohými zajímavostmi a památkami. Letenky Brusel vás velice snadno přepraví do města, kde se nachází jedna z nejnavštěvovanějších zdejších památek – čůrající chlapeček Manneken Pis nebo model krystalické mřížky železa Atomium z padesátých let.

Letenky do Bruselu vás dopraví do města, kde se za poznáváním nejlépe vypravte pěšky. V Bruselu najdete hned několik pěších zón, kde se můžete procházet bez problémů. V případě několikadenní návštěvy si můžete připravit k obhlédnutí několik okruhů. Instituce EU najdete ve čtvrti Schuman. Za historickými památkami jděte na hlavní náměstí Grand Place, kde se nacházejí gotické a barokní domy, tvořící součást kulturního dědictví UNESCO. Na náměstí stojí radnice s věží tyčící se nad výšku ostatních budov. Katedrála sv. Michala je dominantou starého města a jedná se o gotickou budovu. Po vstupu do katedrály vás pohltí jemné světlo, které se line z nádherně ozdobených skleněných oken. Některá okna zdobí obrazy panovníků.

Nezapomeňte navštívit královský palác Palais Royal, které je během léta otevřený pro veřejnost a nachází se u Bruselského parku. Mimochodem v tomto parku si můžete třeba dopřát piknik nebo nějaký z open air koncertů.

Brusel nepostrádá hned několik muzeí. Zajít lze do Židovského muzea, Muzea hudebních nástrojů nebo do Muzea piva. Patřičně zaujmout vás může také Muzeum komiksů a Dinosauří muzeum.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *