Letenky Montreal

Letenky Quebec
Life-Of-Pix / Pixabay

Zajímáte se o návštěvu druhého největšího kanadského města z provincie Quebéc? Montréal se nachází na Montréalském ostrově, na soutoku řeky Ottawy a řeky Svatého Vavřince. Nejpohodlnější cesta do Montréalu je pochopitelně letecká. Chcete získat levné letenky Montréalu ještě dnes? Sledujte online nabídky leteckých společností, kde se to hemží akčními nabídkami letenek do Montréalu a jiných měst. Koupit letenku do Montréalu můžete i s předstihem, což je jistější vzhledem k místům v letadle na určitý termín.

Letenky Montreal

Ve městě Montréal můžete navštívit několik zajímavostí, ale třeba i olympijský stadion. Nejoblíbenějším sportem v Montréalu je bezpochyby hokej, hokejoví fanoušci se mohou dostat na nějaký z hokejových zápasů. Kromě sportu se dá zajít na Mount Royal. Jedná se o kopec rozkládající se nad celým městem, kde najdete pěkný městský park. Uchvátí vás nejen perfektní výhled na celé město, ale krásná příroda vyzývající k super procházkám. Dokonce není problém se setkat s nějakým mývalem nebo veverkou.

Nad Montrealem se tyčí i římsko-katolický kostel Svatého Josefa. Kostel St. Joseph se nachází rovněž na Mount Royal a v případě, že se rozhodnete sem zajít, počítejte s překonáním více jak tisícovky schodů. Kostel je třetím největším svého druhu z celého světa a stavba trvala třináct let (od roku 1904).

Indiánská rezervace Kahnawake leží přes řeku Svatého Vavřince. Zajímavostí je, že zde bydlí skutečně jenom praví indiáni. Bílé tváře musely rezervaci opustit. Žijí zde příslušníci kmene Mohawků. V rezervaci probíhá každoročně v červenci festival Pow Wow, kde se soutěží v tanci. Během přehlídky si můžete užívat pohledu nejen na tradiční tance, ale i na pravé indiánské kostýmy a poslech indiánské hudby. Kromě suvenýrů vás čeká i zajímavé jídlo, třeba hamburger zhotovený z bizona.

Nejpěknější částí Montrealu je Old Montreal – Staré město s mnoha historickými budovami a různými památkami.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.