Jak se co nejlépe připravit na dlouhý let

Letenky do New Yorku
skeeze / Pixabay

Krátké lety nejsou nic komplikovaného a dá se říci, že je zvládnete i bez přípravy. Mnohdy jsou kratší, než cesta autem na letiště, než na něm zaparkujete a vydáte se k terminálu. Co ale v případě, kdy vás čeká dlouhý let? Je dobré vědět, jak se na něj dokonale připravit.

Vybavte se vším potřebným pro pohodlí

Určitě počítejte s tím, že v letadle budete chtít odpočívat. U některých leteckých společností je deka i polštář samozřejmostí. Ne ale u každé a tak je dobré si tuto výbavu vzít raději s sebou. Může se vám hodit třeba i do vozu, pokud vás někdo veze, a parkovat na letišti ani nebudete. Deka a polštář přispějí k vašemu pohodlí, kdy si budete moci během letu příjemně a dokonale a pohodlně zdřímnout.

Zajistěte si tmu a klid

Když se rozhodnete spát, může vás v letadle rušit mnoho věcí. A při dlouhém letu se často budou i opakovat. Připravte se tak, že si vezmete jak masku přes oči, tak i špunty do uší. Během celé cesty budete nejenom v dokonalé tmě, ale nebudou vás rušit ani jakékoliv zvuky, ať už od cestujících či kapitána, tak ani od motorů.

Myslete na hygienu

Ta je při dlouhém letu určitě potřeba, jelikož dříve nebo později se můžete cítit upoceně. Vybavte se při cestě do letadla vlhčenými ubrousky. Těmi si snadno a rychle umyjete ruce, stejně jako si s nimi i utřete obličej. Ideální volba, jak se jednoduše osvěžit a udělat něco pro čistotu.

Zajistěte si správné místo

Máte možnost vybrat si místo v letadle? Volte to u okénka. Proč? Nikdo vás nebude rušit. Není nic horšího, než při dlouhém letu sedět u uličky a muset cestující vedle stále pouštět na toaletu, nebo na procházku a protažení po letadle. U okénka vás rozhodně nikdo obtěžovat nebude. Pokud si nelze zajistit místo předem, můžete si o něho požádat v době odbavení. Pokud jsou místa, často bude vašemu požadavku vyhověno – stačí, když budete milí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *