Da Nang a Hoi An – Vietnamská města překypující historií

Pouhých 30 km jsou od sebe vzdálena města Da Nang a Hoi An, které leží na pobřeží  Jihočínského moře ve středním Vietnamu.

Da Nang a jeho památky

Da Nang je spíše městem pro dovolené, kde si můžete užívat nádherné pláže. Navštívit zde můžete například Čamské muzeum.

 

Chrám Chùa Linh Ứng Lady Buddha se tyčí nad městem a jedná se o obrovských komplex chrámů odkud je perfektní výhled na město a na moře.

Socha Lady Buddha měří 70 m a patří mezi největší sochy Vietnamu. Socha představuje Kuan-jin čínskou podobu původně indického bódhisattvy soucitu Avalókitéšvary.

Chrámový komplex My Son
Zhruba hodinu cesty od Da Nang se nachází chrámový komplex My Son. Původně byl sídlem říše Čampa, ale ve Vietnamské válce byl zničen.

 

Mramorové hory
Soubor 5 hor a vápencových kopců najdete nedaleko centra města. Hory mají názvy dle pěti elementů – kov, voda, dřevo, oheň, země (Kim, Thuy, Moc, Hoa a Tho).  Na vrcholu hory je nádherně zdobená pagoda se skvělým výhledem. Navštívit můžete několik chrámů.

Přístav Hoi An

Starověké město je velice kouzelné s nádechem historie. Historické domy jsou lemovány úzkými uličkami, uprostřed města je malá říčka. Městečko spadá do Seznamu světového dědictví UNESCO a nachází se v provincii Quang Nam. Již od 16.století sloužilo jako důležitý přístav. Mísí se zde různé kultury i styly.  Místní krejčovské dílny patří mezi vyhlášené, uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších klientů.

Pláž Cua Dai
Nejkrásnější  vietnamskou pláží je právě pláž Cua Dai. Můžete si vybrat z mnoha vodních sportů, dopřejete si tady relax po celodenní procházce historickým centrem města Hoi An.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *